Pomocne sposoby, gdy nie masz czasu na umycie włosów

Pomocne sposoby, gdy nie masz czasu na umycie włosów

Każdemu zdarza się zaspać. Wówczas nie mamy czasu na długie przygotowanie się do wyjścia. Robimy to, co niezbędne i wybiegamy z domu. Jednak co w przypadku, kiedy okazuje się, że nasza fryzura nie jest świeża? Jak sprawić, by wyglądała dobrze bez umycia? Podpowiadamy w naszym artykule!

  1. Szybkie sposoby na odświeżenie

Nieświeża fryzura może nam zdecydowanie popsuć humor. Zazwyczaj nie czujemy się komfortowo, kiedy nasze włosy są przetłuszczone. Dlatego też wiele z nas ma w swojej kosmetyczne tak zwane szampony bez spłukiwania, czyli suche szampony. Pryska się je u nasady włosów, odczekuje chwilę i wyczesuje nadmiar. Włosy zazwyczaj od razy wyglądają lepiej, dodatkowo unoszą się u nasady. Jednak stosowany zbyt często może nie być zbyt dobry dla naszych włosów. Jakie jeszcze sposoby mogą odświeżyć wygląd naszej fryzury? 

  1. Mąka ziemniaczana

Aby usunąć nadmiar sebum i wysuszyć skórę głowy, wystarczy garść mąki ziemniaczanej. Taki sposób był już wykorzystywany przez nasze babcie! Mąka ziemniaczana absorbuje tłuszcz, co czyni ją idealną w pozbyciu się sebum. Wystarczy wetrzeć mąkę w skórę głowy i pozostawić ją na chwilę. Uwaga! Pamiętaj o tym, by dokładnie ją później wyczesać. W przeciwnym wypadku na włosach pozostaną białe ślady, szczególnie widoczne u brunetek.

  1. Puder transparentny 

Zamiast szamponu możesz użyć pudru transparentnego. Najlepiej wybrać ten wykonany w większości lub w całości z naturalnych składników. Jest on niezwykle łatwy w aplikacji – wystarczy posypać nim dłonie i wszystko dokładnie rozprowadzić po górnych partiach włosów! W ten sposób uzyskasz efekt podobny do tego, jaki uzyskasz stosując zwykłe produkty do stylizacji. 

  1. Gaza i drewniana szczotka

Aby nadać włosom świeży wygląd można użyć odpowiedniej szczotki z gazą. Drewniana szczotka z załączoną gazą tymczasowo oczyści włosy z brudu i tłuszczu, tym samym sprawiając, że będą się znacznie lepiej prezentować.

  1. Lakier do włosów

Pomocny może okazać się także lakier do włosów. Rozprowadzamy go u nasady, czekamy aż nieco wyschnie, a później go rozczesujemy. 

  1. Zimny nawiew suszarki

Suszarka do włosów może być używana nie tylko do stylizacji lub suszenia włosów, ale także do nadania im świeżego wyglądu. Wiele osób lubi używać jej po umyciu głowy, jednak zimny nawiew sprawdzi się świetnie także do odświeżenia fryzury.

  1. Nakrycia głowy

Jeśli jednak nie masz w domu nic, co mogłoby cię poratować, najszybszym sposobem jest założenie czapki, czapki z daszkiem, apaszki czy kapelusza, pod którymi możesz z powodzeniem ukryć swoją fryzurę.

Powrót do góry