Panele, bramy, słupki do ogrodzenia panelowego – ogrodzenie rozłożone na części pierwsze

Panele, bramy, słupki do ogrodzenia panelowego – ogrodzenie rozłożone na części pierwsze

W ostatnich latach częstym wyborem w dziedzinie ogrodzeń są ogrodzenia panelowe. Co warto o nich wiedzieć i jakie cechy wyróżniają je na tle konkurencyjnych rozwiązań?

Czym jest ogrodzenie panelowe

Mówiąc o ogrodzeniach panelowych mamy na myśli systemy ogrodzeń, składające się z przetłaczanych paneli, z których składane jest ogrodzenie. Posiadają one liczne cechy, dzięki którym zdołały w ekspresowym tempie podbić rynek. Budując ogrodzenie, w pierwszej kolejności myślimy o bezpieczeństwie i trwałości. Myślimy również o walorach praktycznych i estetycznych, ale ma to miejsce bardziej przy ogradzaniu posesji, na której stoi dom prywatny. Panele ogrodzeniowe posiadają cechy, które pozwoliły na dobre zadomowić się, jako podstawowy wybór dla obszarów przemysłowych, przedszkoli, placów zabaw, szkół, budynków administracji publicznej, a także domów. Posiadają liczne cechy, które stanowią o ich uniwersalności.

Zalety ogrodzeń panelowych

Panele powstają z drutu, który może posiadać przetłoczenie, dodając tym samym efekt trójwymiarowości. Ponieważ ogrodzenie jest wystawione na nieustanną ekspozycję na zmienne warunki atmosferyczne, niezbędne jest, aby były odporne na wilgoć, słońce czy mróz. Osiąga się to za pomocą ocynkowania ogniowego metodą zanurzenia. W podstawowej wersji możemy dostać panele, które mają tylko warstwę cynku. Jest to wybór najbardziej ekonomiczny, ale także często spotykany. Impregnacja tą metodą pozwala uzyskać panelom całkowitą odporność na korozję. Dzięki temu panele mogą stanowić ogrodzenie przez długie lata. Warto pamiętać, że naruszenie tej warstwy, np. w trakcie niepoprawnego montażu poskutkuje znacznym skróceniem żywotności produktu. Producenci mają w swoich ofertach również panele ocynkowane i lakierowane proszkowo. Możemy zamówić panele o dowolnej barwie. Dzięki możliwemu dopasowaniu koloru, panele mogą mieć bardzo uniwersalne zastosowania. Same w sobie stanowią bardzo solidne ogrodzenie, ze względu na solidną i sztywną strukturę. To odróżnia je od siatki ogrodzeniowej, która jest bardziej podatna na różnego rodzaju oddziaływania. Cechuje je trwałość i stabilność. Kolejną zaletą paneli jest ich elastyczność. Dzięki możliwości składania ogrodzenia z niezależnych elementów jesteśmy w stanie stawiać je nawet na najbardziej zróżnicowanym i wymagającym terenie. Montaż również nie wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi ani zaawansowanych technologii. W zasadzie każdy człowiek, który ma styczność z pracami budowlanymi, bez problemu powinien poradzić sobie z montażem elementów. Słupki do ogrodzenia panelowego są najbardziej czasochłonne, ponieważ wymagają zagruntowania. Dzięki nim cała konstrukcja zyskuje bardzo stabilną formę. Kiedy już słupki mamy z głowy, reszta montażu paneli przebiega w bardzo czysty i łatwy sposób. Podsumowując zalety paneli ogrodzeniowych, musimy powiedzieć, że są one bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, dzięki czemu są powszechnie stosowane. Ich powszechność również jest zaletą, ponieważ dzięki temu z łatwością znajdziemy fachowców, który tego typu ogrodzenie będą w stanie wykonać, a ponadto powszechność paneli przekłada się na cenę.

Powszechne zastosowanie w różnorodnych obszarach

Na rodzaj wybranego ogrodzenia ma wpływ wiele czynników. Ogradzając dom, można pozwolić sobie na większą swobodę, o ile nie ograniczają nas koszty. Designerskie panele świetnie wpiszą się w nowoczesne trendy stylistyczne w budownictwie. Zazwyczaj nie potrzebujemy takiej długości ogrodzenia, jak w przypadku ogradzania hali produkcyjnej. Jednak okazuje się, że zarówno w przypadku ogrodzeń domowych, jak i przy wielkich obszarach biznesowych panele spełniają się z równą skutecznością. Uniwersalne cechy wpływają na decyzje konsumenckie na każdym szczeblu. Także dotyczy to obiektów publicznych. Zarówno boisko typu orlik, jak i plac zabaw, czy szkoła, wymagają solidnego zabezpieczenia. Takie jest w stanie zapewnić ogrodzenie panelowe. Ten sam system, który sprawdza się w przypadku działki czy ogródka, może być z powodzeniem stosowany w innych obszarach, ponieważ zapewnia solidne zabezpieczenie i wytyczenie granicy. Stabilna podmurówka, słupki do ogrodzenia panelowego jak i elastyczność w zakresie montażu bram i furtek, wpływają na dużą możliwość dostosowania systemu do obszaru i rodzaju terenu. Dostępne są panele o różnych wysokościach, które wahają się od poniżej jednego metra, do ponad dwóch metrów. Dzięki temu można dowolnie modyfikować wysokość ogrodzenia. Konieczność montażu wysokiego ogrodzenia w halach przemysłowych nie jest przeszkodą.

Ogrodzenie to nie tylko panele: słupki ogrodzenia panelowego, podmurówki, cokoły, itd.

Planując postawienie ogrodzenia panelowego, musimy pamiętać o elementach, które wchodzą w skład całego systemu. Nie trzeba obawiać się nadmiernej ilości elementów, ponieważ wszystkie elementy są bardzo precyzyjnie przemyślane i tworzą całość, która składa się w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Czego potrzebujemy na sam początek? Na początek potrzebne będą nam otwory w gruncie, w których umieścimy słupki ogrodzenia panelowego. Fundament słupka, to niezawodna klasyka, czyli beton. Po właściwym rozmieszczeniu i wypoziomowaniu słupków można powiedzieć, że najtrudniejsze za nami. Ogrodzenia panelowe występują w wariantach posiadających płytę cokołową. Dobrze zabezpiecza ona dolną część ogrodzenia. To może być dobre rozwiązanie dla działek, na których występują zwierzęta. Płyta cokołowa skutecznie uniemożliwi czworonogowi podkopanie się pod ogrodzeniem. Słupki do ogrodzenia panelowego łączy się z panelami za pomocą klamry montażowej i śrub. Jak widać, montaż ogrodzenia panelowego nie wymaga specjalistycznej wiedzy, sprzętu i umiejętności. Takiego zadania ludzie często podejmują się na własną rękę, dzięki czemu oszczędzają pieniądze, które musieliby zapłacić firmie za usługę. Ogrodzenie samo w sobie jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym, a łatwość montażu pozwala na dalszą redukcję wydatków. Oczywiście Takiego ogrodzenia nie będziemy w stanie postawić w ciągu jednego dnia. Jeżeli nie dysponujemy czasem, który możemy poświęcić na ogrodzenie domu czy działki, lepiej będzie zlecić wykonanie zadania fachowcom.

Szybkie i uniwersalne rozwiązanie

Dzięki nowoczesnej technologii pozwalającej na łatwy dostęp do ogrodzeń panelowych, zapewnienie bezpieczeństwa na działce, posesji, czy w ogródku, jest proste i wygodne. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują sprzedaż wszystkich niezbędnych elementów ogrodzenia, a także oferują pomoc w zakresie transportu i montażu. Stosowanie tego typu ogrodzeń pozwala na łatwe dopasowanie stylistyczne do budynków. Minimalistyczny charakter panelu dobrze sprawdza się w bardzo wielu kontekstach wizualnych. Ponadto możemy wybierać kolor, a także wariant 2D i 3D. Wariant trójwymiarowy posiada przetłoczenia, które dają przyjemny efekt wizualny. Warto rozważyć panele jako alternatywę dla siatki ze względu na swoje unikalne cechy.

Powrót do góry