Na co zwrócić uwagę wynajmując lokal w Krakowie?

Na co zwrócić uwagę wynajmując lokal w Krakowie?

Kiedy chcesz wynająć lokal w Krakowie, jest kilka rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę. Bardzo ważne jest, aby znaleźć miejsce, znajdujące wystarczająco blisko swojej pracy lub szkoły, aby nie tracić zbyt wiele czasu na dojazdy. Poza tym zwróć uwagę na udogodnienia budynku i metraż mieszkania.

Zasady wynajmu lokali komercyjnych

Jeśli interesuje Cię lokal do wynajęcia Kraków, to upewnij się, że wybrany budynek bądź pomieszczenia posiada odpowiednie pozwolenia. Ważne jest również, aby sprawdzić, czy w tym rejonie istnieją jakieś ograniczenia dotyczące otwierania określonych rodzajów działalności. Zwróć również uwagę na zasady, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Odpowiednia powierzchnia lokalu

Przestrzeń powinna mieć odpowiednią ilość miejsca dla Twojej firmy i jej pracowników. Wielkość lokalu najczęściej podawana jest w metrach kwadratowych. Standardowe biuro powinno mieć co najmniej 50 m2, natomiast mniejszy sklep czy magazyn około 20 m2. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że możesz potrzebować dodatkowej przestrzeni do przechowywania i innych działań. Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca na rozwój.

Udogodnienia ważne dla pracowników i klientów

Koniecznie upewnij się, że budynek ma wszystkie udogodnienia, których potrzebujesz, takie jak klimatyzacja, dostęp do Internetu i parking. Ważne jest również, aby w budynku znajdowała się łazienka i kuchnia.

W kuchni powinna znajdować się lodówka i zamrażarka, a także kuchenka. Miło jest też, jeśli budynek posiada własny prysznic i toaletę dla pracowników.

Nowoczesny aranżacja wnętrza

Nowoczesny projekt wnętrza jest kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze biura lub nieruchomości komercyjnej w Krakowie. Pomoże to przyciągnąć nowych klientów i utrzymać obecnych. Jednocześnie sprawisz, że będą się dobrze czuli, gdy już Cię odwiedzą. Wnętrze powinno być czyste i dobrze oświetlone, a także wygodne. Ważny jest również wybór odpowiednich materiałów na podłogi i ściany, ponieważ mogą one wpływać na działalność firmy.

Łatwy dojazd

Zdecyduj się na lokal biurowo-usługowy w Krakowie, który znajduje się w dogodnej lokalizacji. Dzięki temu jeszcze łatwiej będzie można tam dojechać. Ta kwestia z pewnością jest istotna zarówno dla Ciebie, jak i dla pracowników oraz klientów.

Pamiętaj o tym, żeby lokal znajdował się w odpowiedniej dzielnicy Krakowa. Najlepiej w takiej, gdzie znajduje się Twoja grupa docelowa. Z pewnością pozytywne wrażenie wywrze też prestiżowa ulica. Wtedy Twoja firma będzie kojarzona z wysoką jakością usług.

Powrót do góry