Leżaki ogrodowe – co proponują producenci?

Leżaki ogrodowe – co proponują producenci?

Trudno wyobrazić sobie część wypoczynkową w ogrodzie bez leżaka. Ten prosty mebel to możliwość relaksu w najlepszym wydaniu. Wchodząc do sklepu oferującego leżaki ogrodowe, możemy mieć jednak trudność z wyborem jednego z nich. Podpowiadamy co proponują producenci i czym charakteryzują się poszczególne leżaki ogrodowe. Wiedza ta pomoże w podjęciu decyzji i zakupie najlepszego dla siebie leżaka.

Z jakich materiałów mogą być wykonane leżaki ogrodowe?

Leżaki ogrodowe, które dzisiaj są dostępne do szeroka grupa produktów różniących się przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane. Chcąc kupić leżak, możemy postawić na ten:

  • drewniany;
  • technorattanowy;
  • plastikowy;
  • metalowe.

Zastosowany materiał wpływa na właściwości leżaka, jego trwałość, a także cenę.

Jakie zalety mają leżaki ogrodowe drewniane?

Leżaki ogrodowe wykonane z drewna cieszą się dużą popularnością. Jest to wynik przede wszystkim ich doskonałego wyglądu. Z uwagi na to, że drewno jest materiałem naturalnym leżaki ogrodowe drewniane świetnie pasują do ogrodu. Komponują się z różnego rodzaju roślinnością. Plusem drewna jest wysoka trwałość. Trzeba jednak pamiętać, że taki leżak musi być odpowiednie zakonserwowany. W przeciwnym razie będzie narażony na niekorzystne działanie wilgoci. Leżaki ogrodowe drewniane nie nagrzewają się od słońca. Oznacza to, że korzystając z takiego leżaka, nie trzeba obawiać się tego, że będzie on parzył. Gwarantuje to naprawdę duży komfort.

Czy leżaki ogrodowe plastikowe to dobry zakup?

Ci, którzy nie chcą wydać na leżak do ogrodu zbyt dużo decydują się najczęściej na modele wykonane z plastiku. Ich niewątpliwym atutem jest niska waga, co sprawia, że przestawianie leżaka z miejsca na miejsce w ogóle nie jest problemem. Leżaki ogrodowe plastikowe to szeroki wybór kolorów, dzięki czemu można wybrać taki, który najlepiej będzie pasował do aranżacji naszego ogrodu. Aby takie leżaki posłużyły długo, warto sprzątnąć je przed zimą. Podczas wyjątkowo mroźnych dni plastik może bowiem popękać.

Dlaczego leżaki ogrodowe z technorattanu są tak popularne?

Na uwagę zasługują na pewno leżaki ogrodowe z technorattanu. To nowoczesny i niezwykle wytrzymały materiał, który do złudzenia przypomina naturalny rattan. To właśnie dlatego leżaki te wyglądają świetnie i doskonale komponują się z ogrodem. Technorattan jest materiałem odpornym na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Nie straszna mu ani woda, ani słońce, ani duże mrozy. Wykonane z technorattanu leżaki ogrodowe nie muszą być sprzątane na zimę. Kiedy się zabrudzą, można je bez problemu umyć. Wystarczy przestrzeć ich powierzchnię mokrą szmatką, aby wyglądały jak nowe.

W każdym ogrodzie powinien znaleźć się przynajmniej jeden leżak. Szeroki wybór leżaków różniących się materiałem, stylem i ceną sprawia, że każdy znajdzie ten idealnie wpisujący się w indywidualne potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe.

Powrót do góry