Laptop nowy czy poleasingowy?

Laptop nowy czy poleasingowy?

Laptop umożliwia mobilność i jest wygodnym narzędziem zarówno do pracy, jak i rozrywki. Dobrej klasy laptop to jednak niemały wydatek. Czy warto zatem wziąć pod uwagę zakup urządzenia poleasingowego?

Żyjemy w erze mobilnej, a to sprawia, że chcemy, aby nasze urządzenia również były mobilne. W przypadku smartfonów nie ma problemu. Co jednak z komputerami? W tym przypadku od lat rośnie zainteresowanie laptopami, a maleje – komputerami stacjonarnymi. Najtańszy laptop można kupić już za kilkaset złotych. Problem polega jednak na tym, że takie urządzenie może być używane do najprostszych zadań, ale nie nadaje się dla bardziej wymagających użytkowników. Lepszej klasy modele kosztują jednak dość dużo. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się laptopy poleasingowe.

Czy warto kupować laptop poleasingowy?

Można by sądzić, że laptop nowy ma zawsze przewagę nad używanym. Rzeczywistość jest jednak inna. Wystarczy zastanowić się nad prostą kwestią: wybrać laptop tani czy dobrej klasy? Odpowiedź jest oczywista. Nowy laptop o bardzo dobrych parametrach jest jednak bardzo drogi. Te same parametry, a nawet lepsze, możemy otrzymać dzięki laptopom poleasingowym. Trzeba zdawać sobie sprawę, że to urządzenia klasy biznes. Co to oznacza? W takich modelach jakość wykonania jest zdecydowanie wyższa niż w laptopach konsumenckich. Do tego komponenty są wysokiej klasy. To wszystko sprawia, że laptopy biznesowe mają bardzo dużą żywotność. Nawet po kilku latach użytkowania w firmie są zwykle w dobrym stanie i mogą pracować jeszcze bardzo długo bez problemu. Warto zatem wybrać laptop poleasingowy, gdy zależy nam na dobrych parametrach i solidnym sprzęcie, a nie chcemy przepłacać za takie urządzenie.      

Jaki rozmiar ekranu?

Skoro ustaliliśmy już, że warto wziąć pod uwagę laptopy poleasingowe przy kupowaniu komputerów, należy jeszcze się zastanowić, na jak duży model postawić. Chodzi przede wszystkim o rozmiar ekranu (przekątna), który rzutuje na wielkość całego urządzenia.

Bez wątpienia najpopularniejsze są laptopy 15 cali. To kompromis między najmniejszymi i największymi modelami. Laptop o takim ekranie dobrze sprawdza się w codziennej pracy, a do tego można go w ostateczności zabrać ze sobą. Największe modele (17 cali) to propozycja dla tych użytkowników, którzy zajmują się głównie grafiką, filmami czy programowaniem. Natomiast laptopy 12-13 cali to idealne urządzenia mobilne dla każdego, kto pracuje w terenie i dla podróżujących.

Laptopy poleasingowe mogą być dobrą alternatywą dla nowych urządzeń, a do tego często przewyższają je pod względem parametrów i konstrukcji. Warto zatem zapoznać się również z ofertą rynku wtórnego, gdy poszukujemy laptopa.

Powrót do góry