Klocki Lego Minecraft – połączenie nietypowe, lecz efektowne!

Klocki Lego Minecraft – połączenie nietypowe, lecz efektowne!

Istniejące od kilku lat klocki Lego Minecraft to dość interesujący eksperyment, który osiągnął niemały sukces dzięki swojej innowacyjności. Już na pierwszy rzut oka widać wyraźne podobieństwa pomiędzy kultową produkcją Mojang Studios oraz najpopularniejszymi klockami świata. Zarówno Lego jak i Minecraft opierają się na wyzwalaniu kreatywności, oferując ogromną swobodę i dowolność w kreacji, pozwalając na dowolne zestawienia elementów. Niezależnie od tego, czy odbywa się to za ekranem monitora, czy fizycznie układając nowy zestaw klocków, pewne mechanizmy pozostają takie same, z czego można wyciągnąć dość oczywisty wniosek. Klocki Lego Minecraft to doskonałe połączenie, które łączy to co najlepsze zarówno w klasycznych klockach, jak i grze. Warto zatem bliżej przyjrzeć się tej fascynującej serii, aby prawdziwie zrozumieć jej fenomen.

Dlaczego klocki Lego Minecraft osiągnęły sukces?

Gdy po raz pierwszy zapowiedziano klocki Lego Minecraft, odzew większości fanów był dość sceptyczny. Duńska firma stanęła przed trudnym zadaniem przełożenia gry w fizyczną formę, zachowując jej charakter, a jednocześnie czyniąc zabawki atrakcyjnymi dla dzieci. Już po kilku pierwszych produktach widać było, że klocki Lego Minecraft podążają we właściwym kierunku, pozwalając na dużą interaktywność i świetną zabawę. Rozpoznawalne figurki oraz lokacje, które wyglądają jak wyjęte z gry od razu przywołują na myśl Minecrafta, a jednocześnie mają w sobie elementy charakterystyczne dla Lego, tworząc przy tym jedną, spójną całość.

Czym wyróżniają się klocki Lego Minecraft?

W celu zachowania charakterystycznego klimatu gry Minecraft, Lego zdecydowało się na kilka interesujących rozwiązań, które oddają go bardzo wiernie. Przede wszystkim dostrzec można geometryczność i stosunkowe uproszczenie większości konstrukcji, które jednak przeprowadzone jest w sposób przemyślany, naśladując stylistykę obiektów i stworzeń występujących w Minecrafcie. 

Cechy te są najbardziej widoczne w konkretnych zestawach z serii:

  • Kreatywny Warsztat,
  • Najazd Złosadników,
  • Opuszczona Kopalnia,
  • Pierwsza Przygoda.

Co więcej, klocki Lego Minecraft są zaskakująco zróżnicowane w swojej formie, w pełni wykorzystując wszystko, co można odszukać w samej grze. Oprócz doskonale rozpoznawalnych przeciwników, w serii tej natknąć można się także na mniej standardowe podejścia do Minecrafta, dobrze oddające pełen zakres kreatywności, jaką wykazać się mogą jego gracze.

Klocki Lego Minecraft z perspektywy kolekcjonera

minecraft

Nie można ukrywać, że klocki Lego Minecraft zaprojektowane są z myślą przede wszystkim o dzieciakach, a sama ich konstrukcja nastawiona jest bardziej na zabawę, niż prezentowanie ich w ramach kolekcji. Pomimo tego, Lego przygotowało kilka pozycji również dla entuzjastów trzymania klocków za gablotką, między innymi bardziej zaawansowane zestawy przedstawiające wiernie odwzorowane, rozpoznawalne postaci oraz przeciwników z gry.

Powrót do góry