Body – intrygujący, praktyczny i zmysłowy element kobiecej garderoby

Body – intrygujący, praktyczny i zmysłowy element kobiecej garderoby

Body to jeden z elementów kobiecej bieliźniarskiej garderoby, którego popularność niezwykle wzrosła przez ostatnie lata. To bielizna nie do końca przeznaczona na co dzień. Kiedy w takim razie warto zakładać body oraz z jakimi modelami możemy się spotkać w ofercie butików. 

Kiedy i do czego ubierać body 

Body można nosić na bardzo wiele sposobów. Body modelujące przeznaczone jest głównie do wymagających kreacji. Zakłada się je wtedy, gdy zależy Ci na perfekcyjnym wyglądzie.  Taka bielizna skoryguje pięknie wszelkie niedoskonałości i mankamenty figury. Dobrze skonstruowane miseczki idealnie podtrzymają nawet bardzo obfity biust. Czarne body z elastycznej, gładkiej bawełny z górą przypominającą top na ramiączkach lub z długim rękawem są idealne do spodni lub spódnic. Przydają się szczególnie wtedy, gdy chcemy uzyskać perfekcyjnie gładką górną cześć garderoby. Taki model będzie wręcz niezastąpiony pod wszelkiego rodzaju marynarki, czy bardzo modne oversizowe rozpinane swetry. Do wieczorowych i wyjściowych kreacji warto wybrać bardzo wytworną, elegancką gorsetową wersję body. Warto, aby body wystawało z pod fragmentu ubioru. Ten rodzaj bielizny świetnie nadaje się również do codziennych stylizacji szczególnie luźnych swetrów i wszelkich ubrań, gdzie body może pełnić również funkcję termiczną i dodatkowo chronić przed zimnem.  

Dostępne modele 

Pod pojęciem body kryje się naprawdę spora ilość różnorodnych modeli i wzorów. Należą do nich między innymi gładkie body z górą przypominającą top, koronkowe body, body modelujące czy body z długim rękawem. Krojów oraz kombinacji materiałów jest bardzo wiele. Występują body z usztywnianymi miseczkami, jak i modele wykonane z miękkich, delikatnych i dopasowujących się koronek czy przezroczystego tiulu. Body modelujące również przyjmuje różne oblicza. Od klasycznych, prostych w formie i wykonanych z elastycznych pięknie kosztujących sylwetkę tkanin, po wykonane z cieniutkich materiałów, których zadaniem oprócz powyższego jest również możliwie największe ukrycie bielizny pod przylegającymi lub prześwitującymi kreacjami. Bardzo duży obszar w produkcji zajmują body, których podstawową funkcją jest estetyka. To bardzo kuszące i wytworne wersje przeznaczone głównie dla oczu ukochanego mężczyzny. Wśród wszystkich rodzajów dostępnych modeli króluje czarne body. To najbardziej popularna i lubiana wersja. Kolejnymi barwami najczęściej występującymi jest écru, biel i czerwień. 

Body – idealny prezent dla ukochanej 

Przez swoją bardzo zmysłową formę body jest idealnym prezentem dla ukochanej. Pośród dostępnych modeli istnieje bardzo szeroki wachlarz intrygujących i ciekawych kroi. Jeśli mężczyzna nie zna dokładnie rozmiaru miseczki swojej wybranki wystarczy by dysponował rozmiar do jej ubrania. To jest właśnie ta szczególna cecha body, że istnieje wiele jego wariantów wykonanych z elastycznych, dopasowujących się materiałów niekoniecznie ściśle związanych z rozmiarem miseczki. Należą do nich w szczególności modele wykonane z elastycznych koronek, siatek, bawełnianych tkanin lub tiulu. Do najpopularniejszych i chyba najbardziej uwodzicielskich i tajemniczych należy czarne koronkowo tiulowe body.  

Powrót do góry